ZAREGISTRUJTE SE NA ODBĚR INFO. E-MAILŮ

Turistika se psem

Turistika se psem, Hiking, Trekking se psem

Pes je nejlepším společníkem člověka, a určitě to nesmírně sedí na trávení skutečně kvalitních volných chvil společně, kdy si rozumíte i bez zbytečných slov. Turistika a pes jednoduše patří k sobě! Pes je na túře skvělým společníkem, a to zejména v případě, že rádi chodíváte do přírody sami, bez společnosti jiných lidi, abyste si doplnili duševní (i fyzické) síly. Nemyslíte? Během delší či kratší túry je dobré mít s sebou správné vybavení, které vás příliš nezatíží, ale udrží vás a vašeho společníka v příjemné pohodě. K základní výbavě určitě patří kvalitní postroj pro psaobojekvodítko pro psa s možností upnutí kolem vašeho pasu, čímž Vám zaručí volnost vašich rukou. Skvělým doplňkem je i běžecký pás, do kterého si můžete odložit i ty nejnutnější drobnosti. V letních horkých dnech oceníte i chladící vesty pro psy, které vám prodlouží bezproblémový pobyt venku.

Nastavit sestupně
Zobrazení Grid Seznam

Produkty 1-8 z 76

 1. Svítící obojek
  Hodnocení:
  100%
  Již od 421,66 Kč 351,38 Kč
  K oblíbeným
  Porovnat
 2. Taška pro psa Kurgo K9 Courier
  Rating:
  0%
  2 145,80 Kč 1 788,17 Kč
  K oblíbeným
  Porovnat
 3. Pouzdro na sáčky Beco Pod, EKO
  Hodnocení:
  100%
  119,77 Kč 99,81 Kč
  K oblíbeným
  Porovnat
 4. Vrecká na exkrementy Benevo, 120 ks
  Rating:
  0%
  350,83 Kč 292,36 Kč
  K oblíbeným
  Porovnat
 5. Postroj pro psy Ruffwear Front Range
  Rating:
  0%
  Již od 1 221,56 Kč 1 017,97 Kč
  K oblíbeným
  Porovnat
 6. Vodítko pro psy Ruffwear Crag™ Dog Leash
  Rating:
  0%
  Již od 1 343,94 Kč 1 119,95 Kč
  K oblíbeným
  Porovnat
 7. Eyenimal Svítící obojek RGB
  Rating:
  0%
  Již od 514,01 Kč 428,34 Kč
  K oblíbeným
  Porovnat
 8. Zimní bunda pro psy Vert jacket™
  Rating:
  0%
  Již od 3 179,71 Kč 2 649,76 Kč
  K oblíbeným
  Porovnat
Nahrávám ...
Načíst další ...
Nastavit sestupně
Zobrazení Grid Seznam

Produkty 1-8 z 76

tien

Turistika se psem - základní výbava

 

Pitný režim - Základem pro každý typ turistiky, krátké či několikadenní a v jakémkoliv počasí je určitě voda. Vezměte si s sebou vždy dostatek pro sebe i pro vašeho psa. Nezapomínejte, že už mírný úbytek vody v těle způsobuje nepříjemnosti. Vyberte si vhodnou láhev na pití pro sebe a misku pro psa.

Postroje pro psy- Kvalitní postroj pro psa je vhodným doplňkem na vašich turistických cestách. Pokud se pohybujete v přírodě je více než vhodné označit ho například postrojem ve vysoce viditelné barvě.

Vodítka pro psy - Doporučujeme vodítko pro psa s možností upnutí kolem vašeho pasu, čímž Vám zaručí volnost vašich rukou a pohodlný pohyb v přírodě. Při výběru správného vodítka můžete zvážit i vodítka určená na běhání s amortizérem - natahovací.

Pás na běhání - Ještě lepším doplňkem je pás na běhání se psem, který se tak jistě velmi dobře hodí i na turistiku. Výhodou dobrého pásu na běh či turistiku se psem je, že kromě upnutí vodítka na pás, máte i dostatek úložného místa pro všechno, co pro psa a pro sebe potřebujete bez zbytečné zátěže. Do úložných prostorů si můžete dát klíče, speciální misku na vodu pro psa (opravdu malou, poskládatelnou do malého sáčku), sáčky na exkrementy, případně mobil nebo hotovost či platební karty.

Chladící vesty pro psy - Pokud plánujete turistiku v horkém létě, zvažte obléct psa do ochranného chladícího oděvu, který snižuje jeho teplotu během pohybu, aby se nepřehřál.

Oblečení pro psy - Totéž platí pro zimní turistiku, kde doporučujeme kvalitní například softshelové oblečení pro psy nebo zateplené bundičky.

Boty pro psy - V náročném terénu nebo v extrémních teplotách oceníte, překvapivě, i boty pro psa.  Psí tlapky jsou citlivé, pokud nejsou na dlouhé túry zvyklé, a to zejména v náročném terénu, ale oceníte je i na rozpáleném povrchu (kameny či chodníky ve městech). Poranění tlapky je velmi nepříjemné a v případě, že se to psovi stane, turistika se více méně ihned končí. 

Další doplňky vhodné na turistiku se psem - Pokud plánujete několikadenní turistiku a váš pes není zvyklý na dlouhý pobyt venku, zejména přes noc, tak mu zpříjemněte pobyt vhodnou podložkou na ležení nebo skládatelným pelíškem, který ho odizoluje od chladivé a tvrdé země pro kvalitní odpočinek a vám nezabere ve výbavě mnoho místa. Pro lepší viditelnost psa večer mu na obojek nebo postroj založte kvalitní světlo, abyste měli přehled, kde se nachází, pokud je volně puštěný.

Po dlouhodobé aktivitě psovi může pomoci v mobilitě kvalitní přípravek na podporu kloubů!

tien

Loading...