ZAREGISTRUJTE SE NA ODBĚR INFO. E-MAILŮ

Oblečení pro psy

Oblečení pro psy

Oblečení pro psy se stalo v posledních letech módním hitem, nicméně oblečení pro psy na zimu, tedy do chladných až mrazivých dnů, je pro psy i velmi důležité, a to zejména při delším pobytu venku.

Proč je oblečení pro psy důležité?

V deštivém počasí nebo během zimních měsíců se váš chlupatý kamarád může zdráhat jít na procházku, protože mu je prostě zima. Toto speciálně platí pro menší rasy nebo psy, kteří nemají v srsti dostatek podsady, ale jde i o větší rasy, které byly vyšlechtěné v teplých klimatických podmínkách a přirozeně nemají jednoduše zimu v oblibě. Navíc je třeba si uvědomit, že i rasy, které nemají problém se zimou, nicméně žijí v teple našeho domova, pak mohou mít problém s celodenní outdoorovou aktivitou na horách při mrazivém a větrném počasí.

V čem Vám oblečení pro psa pomůže?

Udržujte dobrý zdravotní stav: Dnešní psi již nejsou zvyklí na dlouhý pobyt venku v chladném nebo mrazivém počasí. Pokud pejska domácího necháte dlouho venku, můžete si vydělat na nepříjemné zdravotní problémy, například na podchlazení nebo kašel.

Prodloužíte jeho čas pobytu v mrazivém a větrném počasí – jedná se zejména o jeho pobyt opravdu ve větrném a mrazivém počasí na horách, při turistice, nebo při různých zimních sportech jako je skialpinismus, běžkování, skijorring (tažení psem), nebo canicross. Pokud plánujete celodenní turistiku a pobyty v zimě na horách a máte pejska, který s Vámi žije v teple vašeho domova, určitě zvažte kvalitní oblečení pro psy, hlavně od výrobců, kteří se na outdoorové aktivity specializují – jako například značka Ruffwear

tien

Nastavit sestupně
Zobrazení Grid Seznam

Produkty 1-8 z 17

Stránka
 1. Ponožky do obuvi pro psy Ruffwear Bark'n Boot Liners
  Rating:
  0%
  Již od 585,16 Kč 487,63 Kč
  K oblíbeným
  Porovnat
 2. Ponožky do obuvi pro psy Ruffwear Bark'n Boot Liners
  Rating:
  0%
  Již od 585,16 Kč 487,63 Kč
  K oblíbeným
  Porovnat
 3. Chladící nákrčník pro psy Ruffwear Swamp Cooler™
  Rating:
  0%
  Již od 634,12 Kč 528,43 Kč
  K oblíbeným
  Porovnat
 4. Nepromokavá bunda pro psy Kurgo Loft Jacket
  Rating:
  0%
  Již od 1 319,14 Kč 1 099,28 Kč
  K oblíbeným
  Porovnat
 5. NOVINKA
  Chladící vesta pro psy Kurgo Dog Core Cooling Vest
  Rating:
  0%
  Již od 1 493,09 Kč 1 244,24 Kč
  K oblíbeným
  Porovnat
 6. Outdoorová obuv pro psy Ruffwear Grip Trex Dog Boots
  Rating:
  0%
  Již od 1 539,76 Kč 1 283,13 Kč
  K oblíbeným
  Porovnat
 7. Chladící vesta pro psy Ruffwear Swamp Cooler Zip™
  Rating:
  0%
  Již od 1 711,09 Kč 1 425,91 Kč
  K oblíbeným
  Porovnat
Nahrávám ...
Načíst další ...
Nastavit sestupně
Zobrazení Grid Seznam

Produkty 1-8 z 17

Stránka

tien

Jak si správně vybrat oblečení pro psa?


Tolerance každého psa vůči zimě je daná zejména rasou, velikostí psa a zdravotním stavem. Pokud zvažujete, jaký obleček vybrat pro vašeho psa, a zda je to vůbec nutné, posuďte zejména, zda máte rasu speciálně určenou na pobyt v chladu, tloušťku srsti a zda má pes dostatek podsady, která ho může dostatečně zahřát. Dbejte na zdravotní stav psa tak, aby při pobytu venku příliš neklesala tělesná teplota (ale ani nestoupala!). Někteří psi reagují na velmi chladné prostředí i tak, že se jim vysouší pokožka (mohou se tvořit lupy).

Při výběru oblečení pro psa zvažte i délku vašich pobytů venku. Na krátké vyběhnutí do zahrady bude každý pes v pořádku, nicméně pokud plánujete delší pobyt venku během deštivých dnů nebo zimních procházek, zajistěte si kvalitní oděv pro psa i pro sebe.  Někdy postačí svetřík pro psa, jindy zejména pro větší a aktivnější rasy, vyberte kvalitní zateplený nepromokavý nebo zimní kabát pro psa.

Zásady při výběru oblečení pro psy:

» Správná velikost (změřte psa od kohoutku ke kořeni ocasu). Tento údaj bude sloužit jako hlavní při výběru správné velikosti.

» Změřte obvod hrudi pejska (ujistěte se, že vybraný oděv pohodlně psovi padne a nebude příliš těsný, ale ani volný). Pokud oděv psovi nebude velikostně vhodný, nebude ho chtít nosit. Pejsek bude v tomto případě většinou stát na místě, nechápavě se bude na vás dívat, co to vymýšlíte

» Vyberte oděv, který příliš nešustí! Jinak pejsek bude dělat vše proto, aby v něm nemusel trávit čas.

» Vyberte si oděv, který se snadno nasazuje a má případně otvor na upevnění vodítka na postroj.


Oblečení pro psy – různé druhy podle provedení.

» Oblečení pro psy do deště – nepromokavé oblečení pro psy určené hlavně do deštivého počasí. Při výběru si třeba dát pozor na materiál, který je použitý a deklarovaný jako nepromokavý. Všeobecná norma je, že jakýkoliv materiál, který má nepropustnost min. 2000mm vodního sloupce se může deklarovat jako nepromokavý. (waterproof) Všechny ostatní materiály mohou být nazvány jako vodě odolné (water resistant).

» Oblečení pro psy na zimu, do mrazu a chladu – zimní oblečení pro psy je zateplené oblečení určené hlavně k pobytu v mrazivém počasí.

» Oblečení pro psy do terénu – speciálně velmi odolné a kvalitní oblečení pro psy určené zejména na outdoorové aktivity na celodenní a aktivní pobyty na horách.

Oblečení pro psy – různé druhy podle typu oblečení

» Oblečení pro psy – bunda pro psa– Oblečení pro psy, které chrání hlavně záda, může zčásti i břicho, nicméně nemá ochranu na nohy.

» Oblečení pro psy – overal pro psa- Oblečení pro psy, které chrání hlavně záda, může zčásti i břicho a má ochranu i na nohy. Buď pouze přední nebo i všechny 4 nohy.

Oblečení pro psy – rozdělené podle značek

V dnešní době nabízíme jen vysoce kvalitní oblečení pro psy od výrobců, kteří se zaměřují hlavně na outdoorové aktivity, takže na aktivní činnosti se psem, jako je běhání se psem, canicross, běžkování se psem, skialpinismus se psem, jorring se psem. 

» Oblečení pro psy Ruffwear – jedná se o amerického výrobce, který se od svého vzniku zaměřuje na vysoce kvalitní oblečení pro psy pro aktivní lidi a jejich psí společníky. Produkty Ruffwear se vyznačují kvalitním odolným provedením a používáním výsostně jen materiálů, které se svými roky osvědčili při výrobě funkčního outdoorového oblečení pro lidi.

tien

Loading...