ZAREGISTRUJTE SE NA ODBĚR INFO. E-MAILŮ

Běhání se psem

Běhání se psem, canicross a dogtrekking

Běh se psem je skvělá aktivita na aktivní společný odpočinek, který udržuje vás i vašeho psa ve skvělé fyzické i psychické kondici! Dobré vybavení k běhu se psem patří a vůbec toho nemusíte mít hodně. Kvalita převýší kvantitu. Dobrý pás na běhání se psem či kvalitní postroj pro psa je určitě základem vybavení každého běžce, majitele psa. Pás uskladní všechny potřebné drobnosti, případně i láhev na vodu pro majitele jako i skladatelnou misku pro psa na vodu. Polstrovaný, měkký postroj pro psa zajistí jeho pohodlí a viditelnost v terénu a omezí možnost poranění. Postroj na běhání se psem byste měli doplnit o pevné vodítko, i když většinou možná dáváte přednost natahovacím vodítkům. Pevné vodítko nejlépe doplněné o natahovací část tzv. vodítko s amortizérem je na běh nejvhodnější nakolik tlumí případné výkyvy v rychlosti. Vhodné je vodítko o délce 2-3m a nejlépe s reflexními prvky.

Běh dokáže být náročnou aktivitou zejména v extrémním počasí, proto pamatujte, že základem je správná hydratace ale i ochrana před přehřátím. Vy si můžete nasadit kšilt a psovi můžete pomoci při ochlazení lehkou chladící vestou, která funguje na bázi vypařování vody ze speciální tkaniny.

Přečtěte si náš článek "Běhání se psem - chladící vesty pro psy, výstroj na horké letní dny

Nastavit sestupně
Zobrazení Grid Seznam

Produkty 1-8 z 45

 1. Postroj pro psy Ruffwear Flagline™
  Rating:
  0%
  Již od 2 200,63 Kč 1 833,86 Kč
  K oblíbeným
  Porovnat
 2. Postroj pro psy Ruffwear Swamp Cooler™
  Rating:
  0%
  Již od 2 323,02 Kč 1 935,85 Kč
  K oblíbeným
  Porovnat
 3. Chladící vesta pro psy Ruffwear Swamp Cooler™
  Rating:
  0%
  Již od 2 200,63 Kč 1 833,86 Kč
  K oblíbeným
  Porovnat
 4. Chladící vesta pro psy Ruffwear Swamp Cooler Zip™
  Rating:
  0%
  Již od 1 711,09 Kč 1 425,91 Kč
  K oblíbeným
  Porovnat
 5. Chladící nákrčník pro psy Ruffwear Swamp Cooler™
  Rating:
  0%
  Již od 634,12 Kč 528,43 Kč
  K oblíbeným
  Porovnat
Nahrávám ...
Načíst další ...
Nastavit sestupně
Zobrazení Grid Seznam

Produkty 1-8 z 45

tien

Běhání se psem - základní výbava

 

Pitný režim - Základem při běhání se psem a v jakémkoliv počasí je určitě voda. Vezměte si s sebou vždy dostatek pro sebe jako i pro vašeho psa. Nezapomínejte, že už mírný úbytek vody v těle způsobuje nepříjemnosti. Vyberte si vhodnou láhev na pití pro sebe a misku pro psa. Nám se skvěle osvědčila například miska Ruffwear Tail Runner Bowlnakolik je lehounká, zabírá skutečně minimum místa (dáte si ji jednoduše do kapsy) a nepromokne za žádných okolností!

Postroje pro psy na běhání- Při běhání je kvalitní postroj pro psa nezbytným doplňkem. Pokud se pohybujete v přírodě je více než vhodné označit ho například postrojem ve vysoce viditelné barvě. Z naší nabídky Vám doporučujeme postroj Front Range nebo Hi & Light.

Vodítka pro psy na běhání - doporučujeme vodítko pro psa s možností upnutí kolem vašeho pasu, to Vám zaručí volnost vašich rukou a pohodlný běh. Pevné vodítko nejlépe doplněné o natahovací část tzv. vodítko s amortizérem je na běh nejvhodnější nakolik tlumí případné výkyvy v rychlosti. Vhodné je vodítko o délce 2-3m a nejlépe s reflexními prvky. Nabídka vodítek na běhání ZDE

Pás na běhání - Ještě lepším doplňkem je pás na běhání se psem, který je přímo ideálním doplňkem při běhání se psem. Když ho vyzkoušíte jednou, už bez něj nebudete chtít běhat vůbec. Výhodou dobrého pásu na běh se psem je, že kromě upnutí vodítka na pás, máte i dostatek úložného místa pro všechno, co pro psa a pro sebe potřebujete bez zbytečné zátěže. Do úložných prostorů si můžete dát klíče, speciální misku na vodu pro psa (opravdu malou, skladatelnou do malé kapsy), sáčky na exkrementy případně mobil nebo hotovost či platební karty.

Chladící vesty pro psy na běhání - Běh dokáže být náročnou aktivitou zejména v extrémním počasí, proto pamatujte, že základem je správná hydratace ale i ochrana před přehřátím. Vy si můžete nasadit kšilt a psovi můžete pomoci při ochlazení lehkou chladící vestou, která funguje na bázi vypařování vody ze speciální tkaniny.

Oblečení pro psy - Totéž platí pro zimní běhání se psem, kde doporučujeme kvalitní například softshelové oblečení pro psy nebo zateplené bundičky.

Boty pro psy na běhání - V náročném terénu nebo v extrémních teplotách oceníte, překvapivě, i boty pro psa.  Psí tlapky jsou citlivé, pokud nejsou na dlouhé túry zvyklé, a to zejména v náročném terénu, ale oceníte je i na rozpáleném povrchu (kameny či chodníky ve městech). Poranění tlapky je velmi nepříjemné a v případě, že se to psovi stane, turistika se více méně ihned končí. 

Další doplňky vhodné na běhání se psem - Pokud plánujete několikadenní turistiku a váš pes není zvyklý na dlouhý pobyt venku, zejména přes noc, tak mu zpříjemněte pobyt vhodnou podložkou na ležení nebo skladatelným pelíškem, který ho odizoluje od chladivé a tvrdé země pro kvalitní oddych a vám nezabere ve výbavě mnoho místa. Pro lepší viditelnost  psa večer mu na obojek nebo postroj založte kvalitní světlo, abyste měli přehled, kde se nachází, pokud je volně puštěný.

Po dlouhodobé aktivitě psovi může pomoci v mobilitě kvalitní přípravek na podporu kloubů.  Pokud je váš pes vysoce aktivní, doporučujeme podporovat zdraví jeho kloubů pravidelně, a to přidáním extra podpory na klouby do denní dávky krmiva.

A nezapomeňte na sáčky na exkrementy, které udržují naše přírodní prostředí příjemné, voňavé a nerozkládají se 1000+ let.

tien

Loading...