ZAREGISTRUJTE SE NA ODBĚR INFO. E-MAILŮ

Cestování a transport

Cestování se psem - potahy, postroje, bariéry a autopásy pro psy


Kdo vlastní psa, určitě se už setkal s potřebou převézt ho v autě. Ať už to byly cesty za rodinou, zvěrolékařem, do obchodu nebo do parku, váš pejsek musel být od radosti, že se něco děje, celý bez sebe. Aby byla jeho cesta autem bezpečná a pohodlná, máme pro vás bohatou nabídku produktů na cestování se psem, které se vám při transportu pejska určitě sejdou. Ochranné potahy do auta a ochranné přehozy do auta udrží ve vozidle čistotu, cestovní boxy na stravu či láhve na vodu využijete při dlouhých cestách za dobrodružstvím, přepravky a klece s pohodlným koberečkem umožní snadněji přenášet plemena různých velikostí. Praktické ochranné bariéry mezi sedadla vám umožní se psem udržovat kontakt, aniž by se ohrozila něčí bezpečnost.

Cestování se psem si vždy vyžaduje přípravu, a to zejména podle náročnosti cesty, na kterou se vydáváte. Pokud pravidelně cestujete se psem v autě, potřebujete minimálně základní výbavu jako například cestovní přepravku pro psa (nebo kočku), ochranný potah na sedadla (přední, zadní), nebo bezpečnostní postroj do auta pro psa. Nejedná se přitom o žádné luxusní vybavení, ale o základy při cestování se psem v autě, které vás i jeho ochrání a také ochrání vybavení vašeho auta, což jistě oceníte.

Přečtěte si náš článek " Cestování se psem - všechno co potřebujete

Nastavit sestupně
Zobrazení Grid Seznam

Produkty 1-8 z 48

 1. Taška pro psa Kurgo K9 Courier
  Rating:
  0%
  2 145,80 Kč 1 788,17 Kč
  K oblíbeným
  Porovnat
 2. Cestovní taška na krmivo, Kurgo Kibble Carrier
  Rating:
  0%
  696,12 Kč 580,10 Kč
  K oblíbeným
  Porovnat
 3. Cestovní taška Ruffwear Haul Bag
  Rating:
  0%
  2 934,94 Kč 2 445,78 Kč
  K oblíbeným
  Porovnat
 4. Obojek pro psy Ruffwear Web Reaction™ Collar
  Rating:
  0%
  Již od 780,97 Kč 650,81 Kč
  K oblíbeným
  Porovnat
 5. Obojek pro psy Ruffwear Hi & Light™ Collar
  Rating:
  0%
  Již od 634,12 Kč 528,43 Kč
  K oblíbeným
  Porovnat
 6. Postroj pro psy Ruffwear Swamp Cooler™
  Rating:
  0%
  Již od 2 323,02 Kč 1 935,85 Kč
  K oblíbeným
  Porovnat
 7. Postroj pro psy Ruffwear Switchbak™
  Rating:
  0%
  Již od 2 445,40 Kč 2 037,83 Kč
  K oblíbeným
  Porovnat
Nahrávám ...
Načíst další ...
Nastavit sestupně
Zobrazení Grid Seznam

Produkty 1-8 z 48

tien

Cestování se psem - základní výbava

 

Postroj do auta - Jak si ho správně vybrat ?

Můžete si vybrat ze široké nabídky kompletních cestovních postrojů pro psy, které jsou speciálně určené k cestování autem a dodávají se buď s vodítkem nebo bez. Některé postroje do auta pro psy procházejí i tzv. CrashTesty, kde jsou vyhodnocené jejich bezpečnostní vlastnosti. Následně výrobky získávají certifikáty, kde naleznete informaci, do jaké váhy je schopný postroj ochránit vás a vašeho psa při případném nárazu. Takovéto postroje a vybavení jsou zpravidla více finančně nákladné, ale zajistí vám pohodu na duchu a my je určitě doporučujeme hlavně na meziměstské či mezinárodní cestování.

Důležité doporučení: Vyberte si vhodný prvek pro ochranu vašeho psa a vás během jízdy v autě zejména podle velikosti vašeho psa. Malý pes vyvine při nárazu mnohem nižší sílu než například zvíře o váze 35kg, které v rychlosti přibližně 40km/h dokáže vyvinout sílu až 1400kg!

Bezpečnostní pás do auta pro psa

Bezpečnostní pás do auta pro psa je základním vybavením každého majitele psa, který běžně cestuje se psem v autě a přepravuje ho na zadních sedadlech auta. Je třeba si uvědomit, že i lehký náraz představuje pro nepřipoutané osoby a i psy v autě vysoké nebezpečí, nemluvě o vyšším pohodlí cestování s příliš aktivním psem, který bez připoutání skáče po celém autě.

Ochranné potahy do auta

V případě, že vozíte psa v kufru, je dobré prostor ochránit potahem do kufru, který je nepromokavý, kvalitně provedený, aby se netrhal a aby se do něj nezapíchávala psí srst. Totéž platí pro ochranné potahy na zadní jako i na přední sedadla auta. Zde platí, čím více investujete do kvalitní výbavy, tím budete raději se psem cestovat, nakolik údržba vašeho auta bude jednoduchá, a auto tak zůstane jako nové.

Ochranné bariéry do auta

Ochranné bariéry do auta jsou výrobky, které zabrání psovi přeskakovat ze zadních na přední sedadla, případně jakýmkoli způsobem fyzicky rušit řidiče při jízdě. Můžete si proto vybrat z různých ochranných bariér do auta, které se jednoduše zakládají do interiéru vozidla. Ochranná bariéra může být vyrobena z pevné látky nebo z kovu. K dispozici jsou například i speciální ochranné bariéry mezi sedadla s můstkem (Kurgo), které nejen že zabrání psovi v přechodu do jiné části auta, ale vytvoří mu v zadní části auta pohodlný pelíšek na příjemné cestování autem.

Doplňková výbava

K doplňkové výbavě pro cestování se psem v autě patří například i přepravka pro psa, cestovní box nebo taška na cestování se psem a také cestovní miska na vodu pro psa.

Miska pro psa a box na jídlo pro psa tvoří samostatnou kategorii při každém výletu se psem, či krátkém nebo dlouhém. Bez vody se může i ten nejkrásnější výlet stát utrpením, a to zejména v horkém prostředí! Vyberte si ze široké nabídky cestovních misek pro psa, větších, menších, plátěných, silikonových či pevných nebo dokonce přímo designových kousků! Při výběru zvažte otvor misky, aby se pes mohl pohodlně napít, stabilitu misky při naplnění vodou, pokud si vybíráte skladatelnou misku a určitě celkovou velikost misky po jejím složení a kolik vám v zavazadle zabere místa.  Krmivo můžete přepravovat v originálním balení od výrobce (např. máte balení v tetrapacích) nebo můžete z granulí doma odsypat do speciálních přepravních boxů nebo tašek na krmivo.

tien
Loading...